óvodás

Óvoda vagy óvoda a nyári szünet alatt zárva tart

Óvoda vagy óvoda a nyári szünet alatt zárva tart


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Az óvodák, óvodák és gyermekklubok az ünnepek alatt gyakran zárva vannak. A szünet általában egy hónap.
Akkor a szülő az intézmény munkájának szüneteltetése alatt gondozhat-e egy ápolói támogatásban részesülő gyermeket?
Igen és nem.

Minden attól függ mi az oka a létesítmény munkájának megszakításának?

Ha azt tervezik, és a szülők sokkal korábban tudnak róla (gyakran a tanév elején), akkor nem jogosultak gyermekgondozási támogatásra, akivel otthon kell maradniuk.

A biztosított ezt a támogatást akkor kapja, ha az óvoda vagy az óvoda munkája szünet hirtelen, nem tervezett, és a szülő időben megtudja erről. kevesebb, mint 7 nappal a határidő előtt.

Gondozói ellátást azon biztosítottnak kell fizetni, aki mentesül a munkából, mert személyesen gondoskodni kell az alábbiakról:
1) gyermek 8 éves korig:

a) az óvoda, óvoda vagy iskola váratlan bezárása, amelyben a gyermek részt vesz

Art. 32. szakasz 1 pont Betegség és anyaság esetén a társadalombiztosítás pénzbeli ellátásáról szóló törvény 1 a) pontja

Gondozói támogatást azoknak a biztosított személyeknek kapnak, akik levonják a betegbiztosítási járulékokat (kötelező - a munkaszerződésből; önkéntes, például önálló vállalkozók esetében).